Tagjaink
A Pálinka Nemzeti Tanácsot alkotó szakmai szervezetek és azok választott képviselőinek névjegyzéke
Tagszervezet | Képviselő |
Pálinkafőzők Országos Egyesülete | Mihályi László |
Szicsek János | |
Dömötör Zsolt | |
Nagy László | |
Beliczay Zsolt | |
Magyar Pálinka Lovagrend Egyesület | Barabás Attila |
Lunczer Attila | |
Kisüsti Pálinkafőzők Országos Egyesülete | Pásztor Sándor |
Madár Mihály | |
Pannon Pálinkafőzők Egyesülete | Béli Géza |
Buti Mónika | |
Pálinka Céh Egyesület | Szokolics Ákos |
Magyar Szeszipari Szövetség és Terméktanács | Puskel Erzsébet |
Pálinkafőzők Országos Egyesülete
6237 Kecel, Vágóhíd utca 17. 1.A.
Adószám: 18440133-1-03
Fő tevékenység: 9412. Szakmai érdekképviselet
Elnök: Font Sándor
Alelnökök: Dr. Szóráth Judit
Szilágyi Sándor
Keve Tibor
Titkár: Mihályi László
PNT Delegáltak:
Mihályi László – email: mihalyi.laszlo@palinkanemzetitanacs.hu, pntelnok@gmail.com
Dömötör Zsolt – email: domotor. zsolt@palinkanemzetitanacs.hu
Szicsek János – email: szicsek. janos@palinkanemzetitanacs.hu
Nagy László – email: tnlacko@freemail.hu
Beliczay Zsolt – beliczay.zsolt@palinkanemzetitanacs.hu
Kisüsti Pálinkafőzők Országos Egyesülete
Székhely: 2768 Újszilvás, Iskola utca 6/a.
Elnök: Pásztor Sándor
Elnök helyettes: Bolyhos Zoltán
Vezetőségi tagok:
Dovicsin Erika
Erős Sándor
Mihalik István
Szikora Zsolt
Tóth János
Ellenőrző Bizottság tagjai:
Láda Lajos
Lengyel Gábor
Zsadányi Lászlóné
Titkár:
Madár Mihály
Egyéb elérhetőségek:
Pásztor Sándor +36 70 / 606-8081
Madár Mihály +36 30 / 922-6692
Honlap címe: https://kisustipalinkafozok.hu
A Kisüsti Pálinkafőzők Országos Egyesülete 2000.évben alakult meg Dél-Kelet Magyarországi Pálinkafőzők Egyesülete néven.
Az Egyesület a megalakulásakor több, mint negyven főt számlált. Tagjai között megtalálhatóak voltak kereskedelmi főzést folytató szeszfőzdék, a lakossági igényeket kielégítő bérszeszfőzdék, és magánszemélyek egyaránt. Az egyesület tagjain kívül még pártoló tagok is csatlakoztak, akik a pálinka szeretetének, hagyományainak megőrzését, és az érdekeinek képviseletét látták meg az egyesület tagjaiban és képviselőiben.
Az egyesület célja a pálinkafőzés magyarországi hagyományainak, értékeinek megőrzése, folyamatos ápolása, az Európai Unió jogrendjével és a Magyar Pálinkatörvénnyel összhangban, annak elősegítése, hogy a pálinkafőzés hosszú távon megőrizze a benne rejlő értékeket, valamint a pálinkafőző szakma érdekeinek megjelenítése, népszerűsítése.
Az egyesület az alakuló közgyűlésen Békési Zoltán választotta meg elnöknek.
A Dél-Kelet Magyarországi Pálinkafőzők Egyesülete 2008-ban azt a döntést hozta, hogy nevét Kisüsti Pálinkafőzők Országos Egyesülete névre változtatja meg részint a tagjainak, a szeszfőzdéknek az elhelyezkedését figyelembe véve, részint az érdekeinek hatékonyabb képviselete végett.
Az Egyesület közgyűlése 2012.évben Békési Zoltán leköszönő elnök helyett Birkás Istvánt választotta meg.
Az Egyesület közgyűlése 2017. évben Birkás István leköszönő elnök helyett Bolyhos Zoltánt választotta meg.
Az Egyesület közgyűlése 2020. évben Bolyhos Zoltán leköszönő elnök helyett Pásztor Sándort választotta meg.
A minőségi pálinka előállítók szakmai érdekvédelme
2017
Pálinka Céh Egyesület
Web: www.palinkaceh.hu
Telefon: +36-30-267-3107
E-mail: palinkaceh1@gmail.com
Pálinka Céh Egyesület alapszabályban is rögzített célja a minőségi pálinka előállítók szakmai érdekvédelme, érdekképviselete, az ágazat problémáinak feltárása, a lehetséges megoldások megtalálása.
A Céh alapítóinak szándéka az is volt, hogy egy olyan szakmai fórumot hozzanak létre, ahol a minőségi pálinka előállítás iránt elhivatott szakemberek az együttgondolkodással új megoldásokat hoznak létre. Megoldást találjanak a szakmát érintő problémákra, a közös szakmai programok nyújtotta új információkkal pedig inspirációhoz jussanak.
Egy elit klubbot kívántak létrehozni, melybe kizárólag a legjobbak kerülhetnek be, legyen szó tudásról, szakmai elhivatottságról, tisztességről, vagy az előállított termék minőségéről.
2004-ben a Céh indulásakor a kereskedelmi pálinkafőzés gyerekcipőben járt Magyarországon.
Mivel egyesületünk több nemzetközileg is elismert szakemberrel büszkélkedhet tagjai sorában, mind szakmai, mind szabályozási kérdésekben meghatározó tanácsadó szervezetként tudott fellépni a kormányzati szervezetek felé. Komoly szakmai segítséget nyújtottunk ahhoz, hogy a pálinka Hungarikum lehessen és földrajzi árujelzős oltalom / eredetvédelem alá is kerüljenek bizonyos gyümölcsfajták, és a belőlük készülő pálinkák.
A felhalmozott szaktudás a belső szakmai tanácsadó rendszerünk alapja is, így igen magas színvonalú szakmai támogatást tudunk adni tagjainknak, legyen szó termelési, kereskedelemi, adózási, kutatás-fejlesztési vagy marketing területről.
Szakértői bázisunkat egészen 2017 januárjárban bekövetkezett haláláig Panyik Gáborné dr. irányította aki négy évtizeden keresztül segítette a hazai pálinkás szakembereket.
Az egyesület alapelve, hogy csakis együttműködve lehet a közös célokat elérni.
Ennek szellemében munkájuk támogatására együttműködünk a Földművelésügyi Minisztériummal, az Agrár Marketing Centrummal, és a pálinka szempontjából fontos hatóságokkal, mint a NÉBIH vagy a NAV. Olyan csoportokkal is rendszeresen információkat cserélünk, mint a gyümölcstermesztők, a pálinka előállításához szükséges berendezéseket gyártók vagy kereskedők.
Azon 6 szervezet egyike vagyunk, akik alapító tagjai, és a mai napig delegált képviselettel rendelkezünk a törvény által létrehozott Pálinka Nemzeti Tanácsnak.
A minőségi pálinkáért végzett munkánk legfontosabb igazolása az elismerések, ezeket pedig tagjaink folyamatosan kapják, hiszen, kiváló minőségű pálinkáik hosszú évek óta a hazai és külföldi versenyeken számos díjat nyertek. Minden tagunk büszkélkedhet Destillata éremmel – mely a párlatok európa bajnoksága – és az adott verseny kategória, vagy az egész verseny győztesének járó Champion díjakkal is. Az elmúlt évek országos megmérettetésein a legeredményesebb főzdék mindig egyesületünk tagjai közül került ki, és az év pálinkáját is a legtöbbször tagjaink adták.
Külön öröm számunkra, hogy a 2014-ben elindult Nemzeti Pálinkakiválóság Program, kiválóságnak választott termékei között immár 4 éve ott szerepelnek termelő tagjaink pálinkái, sőt a kiválóságokat túlnyomó többségben egyesületünk tagjainak italai alkotják, bizonyítva szakmai kiválóságukat.
Bár a Pálinka Céh Egyesület 2014-ben megújulási folyamatot indított el -melyet az elmúlt időszak megváltozott, gazdasági-, jogi és társadalmi környezete indokolt- alapcélunk változatlan.
Mivel a modern kor kihívásaira modern eszközökkel kívánunk válaszolni, megjelenésünkben, megnyilvánulásainkban, a szakembereink sorában nyitottak vagyunk azok számára, akik a pálinka jelene és jövője érdekében akarnak és tudnak is tenni, mindezt a legmagasabb színvonalon.
Tagjaink számára biztosítjuk:
- érdekeik képviseletét a szakmát érintő jogszabályok, rendeletek megalkotásakor
- magas színvonalú szakmai támogatást,
- szakmai napokon a legújabb kutatási eredmények átadását, kapcsolatfelvételt a jogalkotói területekkel
- kiállításokon való megjelenést
- pálinka szakmai bemutatókkal a termékek és termelőik szakszerű bemutatkozását széles körben
Szokolics Ákos Szöllősi Edit
Elnök Alelnök